senior 60+

Jak najlepiej wykorzystać wolny czas? Podpowiadamy: KREATYWNIE! Wychodzimy naprzeciw Wam, nasi drodzy seniorzy, dając możliwość pobudzenia w sobie na nowo artysty.

Zajęcia skierowane dla najstarszych odbiorców powstały głównie po to, aby ich wspaniała wyobraźnia w dalszym ciągu pracowała na najwyższych obrotach. Nie dla niej emerytura! Czas spędzony w naszej pracowni pozwoli poznać nowe techniki plastyczne, bądź utrwalić te już poznane, na miłe chwile relaksu, rozmowy i wspomnienia.

Sztuka to nie tylko rysunek, malarstwo czy inne rękodzieło. Okazuje się bowiem, że sztuka w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie, pomaga w wyrażeniu siebie, oraz pracę mózgu! Tak, właśnie ten ośrodek nerwowy najwięcej korzysta z naszych zajęć plastycznych. Wg amerykańskich naukowców (tak, właśnie amerykańskich), okazuje się, że sztuka:

  • aktywuje ośrodek przyjemności w mózgu- powodują uwolnienie dopaminy, a więc hormonu szczęścia
  • pomaga zachować funkcje poznawcze (przede wszystkim pamięć), mimo upływu lat
  • pozwalają na relaks i wyciszenie.

Co więcej, kreatywność i sztuka mogą powodować cofnięcie się skutków długotrwałego stresu i niepokoju, a także obniżyć ryzyko demencji. Dzieje siętak ponieważ, jak zostało udowodnione, działania aktywujące umiejętność uczenia się stymulują połączenia komórek mózgowych, przez co je wzmacniają! Przeciwdziała to nie tylko demencji, ale również może obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia choroby Alzheimera. Dodajmy do tego potwierdzone działanie redukujące stres i mamy prozdrowotne hobby.

Po co więc Ciechocinek? Zapraszamy do nas, do sanatorium sztuki!

 

Program zajęć znajdziesz tutaj

 

Plan zajęć 2018/2019

Zajęcia rozpoczynają się  15 listopada 2019r. o godz.10.00

 
Piątek 10.00 -12.00

 


 Cena

 
senior 60+
 220 zł / miesiąc **  4 zajęcia po 2h w miesiącu

**Opłata z góry za każde 4 zajęcia.

Zapłata gotówką lub przelew na nr konta 84249000050000400071155013 (tytuł przelewu Imię i nazwisko seniora)

 

Kontakt

tel:730 065 676